Mini Safari – Ras Mohammed&Tiran

Mini Safari – Ras Mohammed&Tiran

Bu üç günlük mini safari programı, kısıtlı bir tatil programı olan ya da teknede bir haftalık programı uzun bulanlar için oluşturulmuş diğer alternatiflerden biridir. Büyüleyici mercan bahçeleri, akıntı, duvar, mağara, dik duvar, büyük mavi dalışlarını kapsayan bir programdan oluşmaktadır.

1. Gün

Akşam: Akşamüzeri otelinizden alınarak Travco limanına ulaşıyorsunuz. Hoşgeldin karşılaması, kabin yerleşimi, tekne brifingi ve liman görevlileri ile yapılan izin prosedürleri gerçekleşiyor. Sabahın erken saatlerinde tekne ilk dalış bölgesine doğru denize açılır.

2. Gün

Sabah: check dive at Temple or Ras Katy. Next dive is Jackfish Alley where you can easily enter the small caves there. The third dive will be at Shark and Yolanda Reef, the southernmost tip of the Sinai Peninsula with an endless wall – unique in the Red Sea. If you like night diving then Temple will be a great location to jump in.

3. Gün

Early morning: boat sails to the Strait of Tiran. Your first dive will take you to Jackson Reef the most northern in the Strait of Tiran. After breakfast get ready to visit Woodhouse Reef, which is perfect for a drift dive along the sheltered eastern side. Your third dive of the day will depend on sea conditions either at North or South Lagoon and an optional night dive at the South Lagoon.

4. Gün

Morning: first dive of the day is usually Thomas Reef, the smallest of the four Tiran reefs but probably the most interesting and richest in marine life. Next dive is Gordon Reef, which gently slopes to the south and forms a large plateau. After lunch you will leave the reefs of Tiran heading towards Sharm for your third dive at Ras Nasrani, Ras Ghamila or maybe Ras Um Sid – your choice. Return to Travco Harbor and disembark.

Bu safari programına katılabilmek için minimum Padi Open Water dalıcı (ya da eşdeğeri) olmanız ve dalış kayıt defterinizde minimum 15 kayıtlı dalış bulunması gerekmektedir.
Bazı ileri derece dalışlar için PADI Advanced Open Water diver (veya eşdeğeri) olmanız şartı aranabilir. Bu programa katılmanız için dalış kayıt defterinizde son bir yılda yapılmış kayıtlı dalışınız olması gerekmektedir. Scuba Reviews yapılması mümkün değildir. .

PADI Open Water (ya da eşdeğeri) dalıcılar gece dalışına daha önceden yapılmış, dalış defterinde kayıtlı gece dalışı olmaları halinde katılabilirler.

Bu rota, şnorkel yapacak olanlar için de uygundur..

Yukarıdaki program bir örnek olarak yazılmıştır, eğer rotanızda bulunan özellikle dalmak istediğiniz bir dalış bölgesi varsa rehberinize mutlaka bildiriniz. Safari güzergahları özellikle hava koşulları nedeniyle tamamı ile beklenmedik değişikliklere tabi kalabilir. Tüm dalışlar, özellikle de kimi batık dalışları dalıcıların yeterli deneyime sahip olması ve hava koşullarına tabii bulunup gerçekleşebilmektedir. Safari Rotaları, Mısır Devleti’nin, Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi’nin izinlerine bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu rotada bulunan tüm dalış bölgelerinde dalmamız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız ama kimi dalış bölgelerindeki dalışları garanti etmemiz mümkün değildir. Son karar tamamı ile Kaptan ve dalış rehberinin insiyatifindedir ve güvenlik daime ilk planda gelmektedir.