Günlük Dalış

Günlük Dalış

Sharm Online Booking, Dive Africa ve Anthias Divers operasyon ortaklığı ile 21 yıldır, Sharm el Sheikh’te profesyonel olarak dalış hizmeti vermekte olup, CDWS ve EUF”a ve standartlarına birebir olarak bağlıdır.

spiritDalış paketlerinizde dalış bölgesi bakımından büyük ölçüde çeşitlilik sağlayarak, tatiliniz boyunca Sharm’ın dalış bölgelerini ve sualtı güzelliklerini keşfetmeniz için elimizden gelen tüm çabayı göstermekteyiz. Günlük tekne dalışı turları Ras Mohamed Ulusal Parkı, Tiran Boğazının büyüleyici resifleri, Ras Umm Sid gibi çokça tercih edilen dalış bölgelerini içermektedir. Anthias Divers olarak teknedeki bir rehbere düşecek en fazla dalıcı sayısı maksimum olarak 6 dalıcı olarak belirlenmiştir.Tüm teknelerimiz, kuru salon bölümü, üst güvertede gölgelikli ve gölgeliksiz açık dinlenme ve güneşlenme bölümü, tatlı su duşu, tuvalet bulunmaktadır.

Anthias Divers, otel ile dalış teknesi arasındaki trasnfer ulaşımınızı sağlamakta, tüm dalış ekipmanı ve tüplerinizi sizin için her gün tekneye taşıyıp, yüklemektedir. Tüm teknelerimizde DAN Oksijen seti, İlk Yardım seti, Telsiz ve az sayıda yedek malzeme ve ağırlıklar bulunur. Dalış hizmetine tüpler, ağırlıklar, ağırlık kemerleri, otel ile tekne arası ulaşım ve dalış esnasında etrafı gezdirmeyi içeren dalış liderliği hizmeti dahildir.

Normal bir dalış gününde, teknelerimiz liman’dan sabah 08:00 ile 09:00 arası ayrılmaktadır ve limana dönüş genellikle 16:00 – 16:30 arası gerçekleşmektedir. Bu saatler gidilen dalış bölgesi ve deniz – hava koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Ekipman kirası günlük olarak fiyatlandırılmaktadır, bir dalış yapılsa bile fiyatlandırma yine günlük olarak hesaplanmaktadır. Dalış ekipmanlarınız geceleri teknemizde ya da dalış merkezimizin kilitli ekipman odasında tutulmaktadır. Ekipman kiralama hizmetimiz sadece dalış merkezimizle yapacağınız dalışlar için geçerlidir.

Anthias Divers olarak, dalış programınız boyunca rehberinizin, teknenizin ve daldığınız dalış grubunun süreklilik göstermesine çaba sağlayacak, gerekmedikçe ya da sizden talep gelmedikçe rehber ya da tekne değişikliği yapmayacaktır.

Batık dalışı yapmaktan zevk alan fakat mavi tur safari programlarına katılmak istemeyenler için, dünyanın en iyi batık dalışlarından biri olan SS Thistlegorm‘a günlük dalış turu düzenlemekteyiz, ayrıca yüne dünyaca ünlü Dunraven batığına da günlük dalış turu düzenlemekteyiz.

Thistlegorm için Yeni Uygulama! Thistlegorm’da gece dalışı yapmak için tek yol dalışlı navi tur programları idi. Dive Africa olarak müjdelemek isteriz ki, mavi tur dalış programlarına katılmadan da SS Thistlegorm Batığında gece dalışı yapmanız günlük dalış tekneleriyle de artık mümkün. Öğlen gerçekleşecek bir Thistlegorm dalışının sonrasında Thistlegorm’da gece dalışı yapıp, saat 22:30 civarında Sharm el-Sheikh’e dönmüş olabilirsiniz Bu tur için öncesinden erken rezervasyon yapmanız gerekmekte ve EAN32 (Nitrox) kullanmanız (iki dalış için de) önemle tavsiye edilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen Sharm Online Booking adresinden bizimle irtibata geçiniz.

 

Kıyı Dalışı

nembrothaDive Africa Sharm sizin için rehberli kıyı dalışlarını  Shark’s BayRas Umm SidDahab & Nabq, Shark Observatory, Marsa Bareika dalış bölgelerinde organize etmektedir. Lütfen aklınızda bulundurun ki bu dalış bölgelerinden bazıları günlük izin ve deniz koşulları (med-cezir), rüzgar, dalga gibi önemli koşulların mümkün kılması halinde dalışa müsaittir.

Dalınacak dalış bölgelerinde, bölgeyi bilen deneyimli dalış rehberleri tarafından rehberlik hizmetiniz sağlanmaktadır. Kıyı dalışının en büyük avantajı, zamanlamanın size göre ayarlanabilir olması ve özellikle ailesi ile tatile gelenler için, sabahalrı ya da öğleden sonralarını dalışa ayırıp, günün geri kalan zaman dilimini aileleri ile geçirebilmeleridir.

Dalış bölgelerinin büyük çoğunluğu dalışa giriş ve çıkış için kolay yollar bulundurmakta, böylece resiflerin üzerinde yürüyüp resife zarar verme gibi bir durum söz konusu bile olmamaktadır. Ayrıca büyük yerek bir halı yere serilerek, ekipmanınızın kum ve kir’den uzak durması da sağlanmaktadır.

Eğer spesiyal kıyı dalış turlarına katılamk isterseniz, sizin için sabah gündoğumu saatlerinde “gündoğumu dalışı” ya da günbatımı saatlerinde “günbatımı dalışı” düzenleyebiliriz. Mercan resiflerinin ve balıklarının sabah uyanışları ya da geceye kuytularına çekilmeden önceki son hazırlıklarını gözlemleyebilirsin.

Normal günlük kıyı dalışlarımıza ilaveten Ras Mohamed Ulusal Parkı, Sharks Observatory, Eel Garden ve Marsa Bareika ile Nabq Ulusal Parkı’nda da kıyı dalışları düzenlemmekteyiz. Bu dalışlar akıntı ve dalga gibi deniz koşulları nedeniyle zorluk derecesi yüksek dalışlar olup, sadece deneyimli dalıcılar için düzenlenebilmektedir.

Kıyı dalışı talepleri için minimum 2 dalıcı olması gerekmektedir. Yine kıyıdan gece dalışı talebi için minimum 2 dalıcı olması gerekmektedir.

Ras Mohammed Ulusal Parkı’nda Kamp

campingHer kim turistik kalabalıktan uzakta, sadece doğa ve yerel hayatın izleri ile bir dalışprogramı hayal ediyorsa, işte bu dalış programı tam size göre! Dive Africa, sizin için Ras Mohamed Ulusal Parkı’nda gece konaklamalı dalış kampı organize edebilir.

Kamp bölgesi, Marsa Bareika dalış bölgesinin kuzey kıyısında yer almaktadır ve bu bölge kaplumbağaların yumurtlama alanı olması sebebiyle tüm şnorkel ve dalış teknelerine kapalı bir alandır. Bu seçilmiş alan için kullanabileceğimiz en iyi tanım “Deniz ve çölün birleştiği yer” tabirini kullanabiliriz. Huzur ve sakinlik, bu dalış turunu anlatacak en güzel iki kelime diyebiliriz. Konaklama, asker stiliyerel çadırlarda gerçekleşmektedir, kampa yürüme mesafesinde duş ve tuvaletler yer almaktadır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, kampın yöneten bedeviler tarafından sağlanmaktadır, gün boyu sıcak ve soğuk içecekler limitsiz olarak sunulmaktadır. Kampa sabahın geç saatlerinde ya da öğle saatlerinde gelinmekte ilk dalışlar yapılıp öple yemeği yenilmekte ve ardından günbatımı dalışını beklenen zamanda çöl ve denizdeki huzurun keyif çıkarılmaktadır. Kafanızı dalış sonrası yüzeye çıkardığınızda göreceğiniz çöl güzelliği bile bu dalış kamoını seçmekteki nedeniniz olmak için yeterlidir.

Günbatımı dalışı sonrası akşam yemeği yenir ve kamp ateşi etrafında dilerseniz bedevi çayını, dilerseniz de alışılagelmiş sıcak y ada soğuk içeceklerinizi içerek, dilerseniz dalgaların kıyıya vuruş seslerini dinleyebilir, gökyüzündeki milyonlarca yıldızı izleyebilir (iyi hava koşullarında yıldızları izlemek tamamıyla fantastik bir deneyim olacaktır), kıyı alanında yürüyen yüzlerce yengeci, ya da şanslıysanız çöl tilkilerini gözlemleyebilirsiniz. Ertesi sabah gündoğumu ile tekrar dalışa başlayıp, dalış sonrası kahvaltı ve ardından kampta geçirilecek serbest zaman sonrası Sharm el-Sheikh’e dönüş. Eğer 5 yıldızlı tatil sisteminden hoşlanıyorsanız, bu kamp turundan uzak durmanız yararınıza olacaktır. Tamamı ile doğal hayat ile kaynaşmayı seviyor, farklı bir şeyler arıyor, turistik kalabalıklar ya da gösteriler yerine daha gerçekçi bir doğa ile karşılaşmak istiyorsanız, bu kamp turunu kesinlikle kaçırmamalısınız. Özellikle sualtı fotoğrafçıları için Sharm el Sheikh’te en güzel makro fotoğraf çekebilecekleri dalış bölgesi olması dışında her an büyük balık süprizleri ile de sizi şaşırtabilir.

!Ayrıntılı detay için lütfen  Dive Africa Sharm ile iletişime geçiniz.