Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

İlk defa mı dalış safarisine çıkıyorsunuz?

Dalış Safarileri için Faydalı Bilgiler

snefro3b

Aşağıdaki bilgiler dalış safarisine çıkarken yanınızda neler getirmelisiniz konusunda yardımcı olacaktır:

 • Normal tatil valizleri yerine dalış çantaları kullanın, dalış ekipmanlarınızı boşalttıktan sonra yer kaplamadan muhafaza edilmesi konusunda avantajlı olacaktır.
 • Yaz aylarında sizi serin tutacak kıyafetler getirin (tshirt, şort, güneş şapkası, bornoz), rüzgarlı bir akşam ile karşılaşma riskiniz için yanınızda mutlaka bir adet sweatshirt ya da ceket benzeri bir giysi getirin. Çok sayıda dalış yapacağınızdan dolayı kolayca üşüyebilirsiniz.
 • Kış sezonunda sizi sıcak tutacak giysiler ve mont getirin. Gündüzleri sıcak ve güneşli, akşamları ise soğuk ve rüzgarlı bir hava hakim. Kış aylarında akşamları güvertede vakit geçirmeyi düşünüyorsanız uyku tulumları sizi konforlu kılacak seçimlerdir.
 • Yanınızda güneş kremi ya da losyonu ve güneş gözlüğü getirmeyi unutmayın.
 • Teknede video, cd, mp3 ve dvd player bulunmaktadır, favorilerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın.
 • Dalış brövenizi ve dalış deneyiminizi doğrulamak adına dalış kayıt defterinizi yanınızda getirin.
 • Lütfen dalış safarisine çıkmadan önce, sağlığınızın buna elverişli olduğundan emin olun. Eğer mümkünse yanınızda son bir yıl içerisinde alınmış sağlık raporunuzu getirin.
 • Dalış sigortası yaptırmanızı şiddetle tavsiye ederiz, talep etmeniz halinde bizde dalış sigortanızı yaptırmanıza yardımcı olabiliriz.
 • Tüm dalış safarilerinde ilk dalış herkes için kontrol dalışı olacaktır. Bu dalış sizin güvenliğiniz için yapılmaktadır, böylelikle ekipmanınızı kontrol edebilir, dalış ağırlaklarınızı ayarlayabilirsiniz. Bu dalış aynı zamanda bizim dalış rehberimizin sizin dalış deneyiminiz ve dalış becerileriniz hakkında bilgi edinmesi için de önemlidir. Dalış rehberi bu dalış esnasında sizden bazı temel dalış becerileri uygulamanızı isteyebilir. (regulatör tahliye, maske tahliye)
 • Dalış safarisine katılmadan önce dalış ekipmanınızı servise verin ve bakımını yaptırın, yanınızda getirdiğiniz dalış ekipmanının sağlıklı çalıştığından emin olun. Dalış safarilerinde karada olmayacağınızdan dalış ekipmanınızdaki problemleri teknede çözemeyebilirsiniz. Her ne kadar teknede yedek dalış ekipmanı olsa da bu sizin kendi dalış ekipmanınızın konforunu sağlamayacaktır. Ayrıca yeded parça kitinizi yanınızda getirmenizi de tavsiye ederiz. (maske, palet kayışı vb.) Deko şamandurası güvenliğiniz için mutlaka yanınızda getimeniz gereken ekipmanlardan biridir. Akıntı ya da başka bir sebeple dalış grubunuzdan ayrıldığınızda yüzeyde görünebilirliğinizi kolaylaştıracaktır.
 • Aşçımız, sizin için en lezzetli yemekleri yapmakta oldukça başarılıdır, eğer özel bir talebiniz varsa ya da uyguladığınız herhangi bir diyet rezervasyon sırasında bildirirseniz, aşçımız seçimlerde sizin taleplerinizi ihmal etmeyecektir.
 • Teknede alkol, uzmanlık kursları veya diğer ekstraları talep etmeniz halinde  ödemesi için nakit dolar, euro, sterlin ya da mısır paundu bulundurmalısınız. Çek ve kredi kartleri teknede geçerli değildir.

To book or receive more information, please contact Dive Africa Sharm .